Bipressil 5mg/ 5mg Filmomh Tabl 30

Op voorschrift
Geneesmiddel
Op voorraad
Ik weet dat dit product een voorschrift vereist.

Ik bevestig hierbij dat ik de bijsluiter heb gelezen en op de hoogte ben van het gebruik, de juiste dosering en mogelijke bijwerkingen van dit geneesmiddel. Ik verklaar het gevaar van overhaast gebruik van dit geneesmiddel te kennen en beloof het te gebruiken zoals voorgeschreven.

Onze Leveringsmethodes:

Pickup

Verzending Post NL

Verzending Bpost

Dit is een geneesmiddel, geen langdurig gebruik zonder medisch advies, bewaren buiten bereik van kinderen, lees aandachtig de bijsluiter. Vraag raad aan uw arts of apotheker. In geval van bijverschijnselen, neem contact met uw huisarts.

Geneesmiddelen zijn geen gewone producten. Ze kunnen nooit teruggenomen of geruild worden. De wet verbiedt apothekers om ongebruikte geneesmiddelen terug te nemen. In het belang van uw veiligheid worden alle geneesmiddelen die u terugbrengt naar de apotheek gesorteerd bij de vervallen geneesmiddelen.

Als apothekers bieden we ook farmaceutische zorg. Na aankoop van een geneesmiddel of medisch hulpmiddel kun je ook contact met ons opnemen als je vragen hebt. Aarzel niet om contact met ons op te nemen via mail of telefoon.

Als vervangingstherapie voor de behandeling van:

  • hypertensie,
  • stabiele coronaire hartziekte (bij patiënten met een voorgeschiedenis van myocardinfarct en/of revascularisatie),
  • stabiel chronisch hartfalen met verminderde systolische linkerventrikelfunctie

bij volwassen patiënten die adequaat onder controle zijn met bisoprolol en perindopril die tegelijkertijd worden toegediend in dezelfde doses als in het combinatiepreparaat.

  • De werkzame stoffen in dit medicijn zijn bisoprololfumaraat en perindopril arginine. Elke Bipressil tablet bevat 5 mg bisoprololfumaraat overeenkomend met 4,24 mg bisoprolol en 5 mg perindopril arginine overeenkomend met 3,395 mg perindopril.

  • De andere stoffen in dit medicijn zijn : microkristallijne cellulose PH 102 (E460), calciumcarbonaat (E170), gepregelatineerd maiszetmeel, natriumzetmeelglycolaat type A (E468), watervrij colloïdaal siliciumdioxide (E551), magnesiumstearaat (Liga E572), natriumcroscarmellose (E468), glycerol (E422), hypromellose (E464), macrogol 6000, titaandioxide (E171), geel ijzeroxide (E172), rood ijzeroxide (E172) en gezuiverd water.

Zoals elk medicijn kan ook dit medicijn bijwerkingen hebben. Niet iedereen krijgt daarmee te maken. Stop met het innemen van het medicijn en raadpleeg onmiddellijk een arts als u één van de volgende bijwerkingen ervaart:

 ernstige duizeligheid of flauwvallen als gevolg van lage bloeddruk (vaak - komt voor bij niet meer dan 1 op de 10 mensen),

 verslechtering van het hartfalen wat leidt tot meer kortademigheid en/of vocht vasthouden (vaak - komt voor bij niet meer dan 1 op de 10 mensen),

 zwelling van gezicht, lippen, mond, tong of keel, ademhalingsproblemen door angio-oedeem (soms - komt voor bij niet meer dan 1 op de 100 mensen),

 plotseling piepende ademhaling, pijn op de borst, kortademigheid of ademhalingsproblemen (bronchospasme) (soms - komt voor bij niet meer dan 1 op de 100 mensen),

 ongewoon snelle of onregelmatige hartslag, pijn op de borst (angina pectoris) of hartaanval (zeer zelden - komt voor bij niet meer dan 1 op de 10 000 mensen),

 zwak gevoel in armen of benen, of spraakproblemen, wat zou kunnen wijzen op een beroerte (zeer zelden - komt voor bij niet meer dan 1 op de 10 000 mensen),

 ontsteking van de pancreas, wat kan leiden tot hevige buik- en rugpijn gecombineerd met een zeer ziek gevoel (zeer zelden - komt voor bij niet meer dan 1 op de 10 000 mensen),

 geelkleuring van de huid of ogen, wat op hepatitis zou kunnen wijzen (zeer zelden - komt voor bij niet meer dan 1 op de 10 000 mensen),

 huiduitslag, die vaak begint als rode, jeukende vlekken op gezicht, armen of benen (erythema multiforme) (zeer zelden - komt voor bij niet meer dan 1 op de 10 000 mensen).

Bipressil wordt doorgaans goed verdragen, maar net als met alle medicijnen kunnen mensen bijwerkingen ervaren, vooral wanneer de behandeling voor het eerst wordt gestart. Neem onmiddellijk contact op met uw arts of apotheker als u last krijgt van één van onderstaande bijwerkingen of andere bijwerkingen die niet in deze lijst staan:

Zeer vaak (kan bij meer dan 1 op 10 mensen voorkomen):

 langzamere hartslag.

Vaak (komt voor bij niet meer dan 1 op de 10 mensen):

 hoofdpijn,

 duizeligheid,

 draaiduizeligheid,

 smaakstoornissen,

 slapende ledematen,

 tintelingen of gevoelloosheid van de handen of voeten,

 visuele stoornissen,

 tinnitus (het horen van geluiden of piepen),

 koud gevoel in handen of voeten,

 hoesten,

 kortademigheid,

 maag-/darmstoornissen zoals misselijkheid, braken, buikpijn, problemen met de vertering of dyspepsie,

diarree, constipatie,

 allergische reacties zoals huiduitslag, jeuk,

 spierkrampen,

 moe gevoel,

 vermoeidheid.

Soms (komt voor bij niet meer dan 1 op de 100 mensen):

 stemmingswisselingen,

 slaapstoornissen,

 depressie,

 droge mond,

 hevige jeuk of ernstige huiduitslag,

 vorming van groepjes blaren op de huid,

 verhoogde gevoeligheid van de huid voor zonlicht (fotosensibilisatie),

 zweten,

 nierproblemen,

 impotentie,

 vermeerdering van het aantal eosinofielen (een bepaald soort witte bloedcellen),

 slaperigheid,

 flauwvallen,

 hartkloppingen,

 tachycardie,

 onregelmatige hartslag (stoornissen van de AV-geleiding),

 ontsteking van bloedvaten (vasculitis),

 duizeligheid bij het gaan staan,

 spierzwakte,

 artralgie (gewrichtspijn),

 myalgie (spierpijn),

 pijn op de borst,

 malaise,

 plaatselijke zwelling (perifeer oedeem),

 koorts,

 vallen,

 verandering van laboratoriumparameters: hoog kaliumgehalte (omkeerbaar bij stopzetten van behandeling), laag natriumgehalte, zeer lage bloedsuikerspiegel (hypoglykemie) bij patiënten met diabetes, verhoogd bloedureum, verhoogd creatininegehalte in het bloed.

Volwassenen

  • 1 tablet /dag.
  • Patiënten moeten gedurende minstens 4 weken gestabiliseerd zijn met bisoprolol en perindopril in dezelfde dosis.
  • Dit combinatiepreparaat is niet geschikt als initiële behandeling.

Dosisaanpassingen

NIERINSUFFICIËNTIE

  • Creatinineklaring > of = 60 ml/min: 1 tablet per dag.
  • Creatinineklaring > 30 en < 60 ml/min: 1/2 tablet per dag.
  • Creatinineklaring < 30 ml/min: niet geschikt. Individuele dosistitratie met de afzonderlijke bestanddelen wordt aanbevolen.

Toedieningswijze

  • 's Morgens voor de maaltijd in te nemen.
CNK3414125
OrganisatiesServier Benelux
MerkenServier Benelux
Breedte45 mm
Lengte71 mm
Diepte43 mm
Hoeveelheid verpakking30
Actieve ingrediëntenbisoprolol fumaraat, perindopril arginine
BehoudKamertemperatuur (15°C - 25°C)